Mapa serwisu

O Angry Birds

Stawiamy na kreatywność!

Każdy, kto ma dzieci, doskonale wie, że nasze pociechy najlepiej uczą się podczas zabawy.

Fenomen popularności Angry Birds trwa nieprzerwanie od roku 2009, kiedy to fińska firma ROVIO wypuściła na rynek pierwszą aplikację Angry Birds. W bardzo krótkim czasie gra osiągnęła niezwykłą popularność – ściągnięto ją już ponad dwa miliardy razy – i stała się sztandarowym produktem eksportowym Finlandii.

Dzieci na świecie polubiły zabawnych, charakternych bohaterów Angry Birds, co zaowocowało wyprodukowaniem także zabawek, ubrań, rozmaitych gadżetów, filmików, gier planszowych, książek oraz stworzeniem parków rozrywki.

Obserwując sukces Angry Birds, Rovio postanowiło stworzyć materiały edukacyjne dla dzieci – bo nie od dziś wiadomo, że nauka poprzez zabawę jest najbardziej efektywna.

Badania wykazały, że aż 97 procent trzylatków można uznać za geniuszy kreatywności. Taki sam wynik uzyskuje już tylko 3 procent 25-latków. Co to oznacza? Nudna, nieprzemyślana edukacja zabija wszelką kreatywność.

Twórcy Angry Birds przeprowadzili niedawno eksperyment: wykorzystując postaci z gry, uczyli podstaw programowania 30 milionów amerykańskich dzieci. Projekt zrealizowano w tydzień, oczywiście wcześniej przygotowano zastępy nauczycieli.

We współpracy z Uniwersytetem Helsińskim firma Rovio stworzyła program edukacyjny dla dzieci, którego głównym celem jest edukacja przez zaangażowanie i wyobraźnię. Koncepcja ta pozwala dzieciom doświadczyć procesu nauki w formie zabawy.

Z tą myślą przygotowaliśmy dla polskich dzieci wyjątkową kolekcję książeczek (w grudniu postanowiliśmy wydłużyć kolekcję do 47 numerów) z kolekcji Angry Birds z rozwijającymi kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne łamigłówkami.

Do każdego tytułu dołączyliśmy supernaklejki, z których część przeznaczona jest do kolekcjonowania w Albumie Angry Birds.

Dobra motywacja, przy ekscytującej zabawie, to najbardziej optymalne okoliczności uczenia się. Dzięki łamigłówkom z Angry Birds nauka właśnie taka jest!

Polecamy kolekcję Angry Birds!