Mapa serwisu

Nasi bohaterowie w Angry Birds

Witamy na Świńskiej Wyspie!

Poznajcie jej zwariowanych mieszkańców.

 

Czerwony (Red)

Czerwony (Red)
Jest głównym bohaterem gry, symbolem Angry Birds, rozpoznawalnym na całym świecie. Czerwone pióra na głowie i żółty dziób naprawdę wyróżniają go z tłumu. Jest poważny, opiekuńczy i oddany. Swoją pozycję lidera w stadzie traktuje bardzo poważnie. Zrobi wszystko, żeby strzec jajek.

Bomba (Bomb)

Bomba (Bomb)
To najbardziej impulsywny członek stada. Uwielbia wybuchać, ale nie do końca kontroluje swoją moc. Ma kruczoczarne połyskliwe pióra, które wyglądają jak twardy pancerz. Czasami pozwala sobie na odrobinę luksusu. Aby lepiej panować nad swoimi eksplozjami, przesiaduje w gorących źródłach na Górze Świńskiej Głowy.

Chuck (Chuck)

Chuck (Chuck)
Ma podobną budowę do Czerwonego, ale jest od niego szczuplejszy. Dzięki stożkowatemu, opływowemu kształtowi osiąga zawrotne prędkości. Pędzi niczym pocisk!

Matylda (Matilda)

Matylda (Matilda)
Niczym prawdziwa hippiska Matylda pragnie, aby wszyscy żyli w zgodzie. Ale szybko traci ten spokój, gdy coś zagraża jajkom albo jej cennym roślinom. Jest prawdziwą mamą-kwoką, która troszczy się o całe stado. Uwielbia swój ogródek i fascynuje ją Bomba, chociaż nigdy się do tego nie przyzna.

Niebiescy (The Blues – Jim, Jake, Jay)

Niebiescy (The Blues – Jim, Jake, Jay)
Zawsze działają we trójkę. Ich mocą jest potrajanie. Te wesołe dzieciaki są przyszłością stada. Owszem, okropni z nich psotnicy, jednak Jim, Jake i Jay wiedzą, jak okiełznać świnie. Czasami są niezadowoleni, gdy Matylda się o nich troszczy. Ale tak naprawdę tylko udają, że tego nie lubią.

Terence (Terence)

Terence (Terence)
Jest większy od Czerwonego, bardziej pomarszczony i zrzędliwy. Nie nawiązuje kontaktu, tylko uporczywie się gapi. Sporo waży. Ten wielki ptak w ogóle się nie odzywa. W dodatku także się nie porusza! No, chyba że trzeba rozbić w drobny mak obronę świń.

Hal (Hal)

Hal (Hal)
Potrafi latać przodem, tyłem i zawracać jak dziobaty bumerang. Hal jest przyjacielski i żądny przygód. Szkoda, że ciągle szuka wypadków – i, niestety, znajduje je. Uwielbia grać na bandżo i kręcić się wokół wyspy.

Bubbles (Bubbles)

Bubbles (Bubbles)
On naprawdę uwielbia słodycze! Bubbles jest sekretną bronią stada, ponieważ potrafi zmieniać wielkość. Kiedy nadyma się jak balon, z łatwością może roznieść twierdzę świń. Porozumiewa się, gwiżdżąc i ćwierkając. Jest wesoły, roztrzepany i nieprzewidywalny.

Stella (Stella)

Stella (Stella)
Niech cię nie zwiedzie jej wdzięk i słodki wygląd! Stella nie znosi, kiedy ktoś mówi jej, co ma robić. Zawsze chodzi własnymi ścieżkami i nie waha się przed gorącymi sporami, nawet jeśli traci w nich kilka piórek. Uwielbia dmuchać bańki mydlane.

Król Świń (King Pig)

Król Świń (King Pig)
Główny przeciwnik ptaków – dziecinny, leniwy i skupiony na sobie. To najważniejszy i najbardziej łakomy prosiak. Nie wszyscy to wiedzą, ale Król Świń w swoim skarbcu nie ma żadnych jajek. Nigdy w życiu nawet ich nie jadł!

Małe Świnie (Minion Pigs)

Małe Świnie (Minion Pigs)
Są niezbyt mądre, raczej wesołe i zaskakująco optymistyczne. Uwielbiają tarzać się w błocie. Dni spędzają na słuchaniu wrzasków Świni w Hełmie, atakowaniu gniazda ptaków i dostawaniu w skórę. Kiedy pracują razem, mogą zbudować prawie wszystko.

Wąsata Świnia (Foreman Pig)

Wąsata Świnia (Foreman Pig)
Jest ważniejsza niż Świnia w Hełmie i Mała Świnia. Pomimo że wielkością niemal dorównuje Królowi Świń, znajduje się niżej w hierarchii. Lubi rządzić, jest uparta, apodyktyczna i zadufana w sobie. Projektuje zamki, maszyny oblężnicze i gromadzi uzbrojenie.

Świnia w Hełmie (Corporal Pig)

Świnia w Hełmie (Corporal Pig)
Agresywny, kochający wojnę szef armii. Nie zadaje pytań, tylko wypełnia rozkazy Króla Świń. Na głowie nosi hełm ze lśniącej stali. Uwielbia karać świnie i utrzymywać porządek, dlatego od rana do wieczora musztruje prosiaki. Marzy o tym, aby być jak Król Świń.

Superczerwony (Super Red)

Superczerwony (Super Red)
Jest przywódcą kosmicznego stada. Bez reszty ufa swojej Superkosmicznej Masce z mnóstwem niebywałych funkcji, od szperacza po superzoom. Superczerwony nie spocznie, dopóki nie odnajdzie wszystkich brakujących jajek.

Laserowy Chuck (Lazer Bird)

Laserowy Chuck (Lazer Bird)
Dzięki swemu Maksilaserowemu Przyspieszeniu może pokonać prędkość dźwięku, prędkość światła, a nawet prędkość sera! Laserowy Chuck trafia w każdy cel z niebywałą precyzją, zwłaszcza jeśli chodzi o Kosmiczne Świnie. Wtedy nawet grawitacja go nie powstrzyma!

Kosmiczna Bomba (Space Bomb)

Kosmiczna Bomba (Space Bomb)
Dumnie nosi pelerynkę superbohatera, z lśniącą odznaką Wściekłego Jajka na piersi. Uwielbia używać swej supermocy, zwanej Szokujący Cios. Dzięki niej niszczy niepożądane obiekty, a szczątki odsyła do innej galaktyki.

Świetlne Ptaki (Lightning Birds)

Świetlne Ptaki (Lightning Birds)
Zawsze poruszają się razem. Uwielbiają przygody, są ciekawskie i wszędzie ich pełno. To one popychają resztę stada do działania. Ich supermoc, Potrójne Parowanie, bardzo się przydaje w lodowatej pustce kosmosu.

Niesamowity Terence (The Incredible Terence)

Niesamowity Terence (The Incredible Terence)
Tak, to prawda, Niesamowity Terence jest zielony. Ten cichy i tajemniczy ptasi bohater ma swoją supermoc, Miażdżący Supertrzask, ustawioną na tryb pełnej gotowości. Jest wiecznie naburmuszony – kto wie, co dzieje się w jego głowie.

Zamrażacz (Ice Bird)

Zamrażacz (Ice Bird)
Jest chłodny i opanowany. Jego supermoc, Hipermroźny Atak, zamienia przedmioty i stworzenia w bryłki lodu. Zamrażacz ma kształt niemal idealnej kostki lodu, z której wystają tylko ogonek-sopelek i sopelkowe piórka na czubku głowy.

Król Kosmicznych Świń (King Ping)

Król Kosmicznych Świń (King Ping)
W kosmosie Król Świń często zmienia nakrycia głowy i zamiast swojej złotej korony zakłada coś bardziej pasującego do klimatu i scenerii. To, że panuje nad wszystkimi świniami, nie zmienia faktu, że jest leniwy i zdziecinniały.

Kosmiczna Świnia w Hełmie (Corporal Pig)

Kosmiczna Świnia w Hełmie (Corporal Pig)
To dowódca armii Kosmicznych Świń, prawdziwy tyran, który rządzi twardą ręką. Nosi lśniącą, metalową antenę, przymocowaną do stalowego hełmu. Ale wcale mu to nie przeszkadza.

Kosmiczna Wąsata Świnia

Kosmiczna Wąsata Świnia
Nieustannie buduje pułapki i skomplikowane konstrukcje. Uważa się za największego eksperta, choć nikt i nic tego nie potwierdza. Zazwyczaj jest opryskliwa, zrzędliwa i często marudzi, że kiedyś żyło się znacznie lepiej.

Wielki Wieprz (Big Bork)

Wielki Wieprz (Big Bork)
Ma duże, zielone plamy, a jego oczy i ryjek są stanowczo za małe w stosunku do olbrzymiej głowy. Jest po prostu gigantyczny! Ale to jego jedyna przerażająca cecha. Poza tym jest niegroźny. Robi wrażenie wyłącznie dzięki swojej wielkości.